«Вільха» є глибокою модернізацією РСЗВ «Смерч».

У середу, 24 липня, в Україні пройшли випробування нового зразка ракетного озброєння — комплексу «Вільха-М». Про це повідомляє директор компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.В ході випробувань відпрацьовували чергові завдання з перевірки і вдосконалення ряду технічних і технологічних рішень. Пуски проводилася штатними розрахунками 107-ї реактивної артилерійської бригади. Саме ця бригада буде першою в ЗС України, арсенали якої будуть посилені новими розробками.

Він зазначив, що «Вільха-М» є логічним продовженням робіт по темі вже прийнятої на озброєння ЗСУ високоточної системи залпового вогню «Вільха». «Як відомо, «Вільха» є глибокою модернізацією РСЗВ «Смерч» — так воно зафіксовано в документах. Хоча по суті мова йде про створення нової системи залпового вогню з можливостями високоточної зброї — в габаритних параметрах реактивного снаряда для РСЗВ «Смерч». Маса ракети «Вільха» — в межах 800 кг. Максимальна дальність стрільби — 70 км. Швидкість ракети на кінцевій ділянці траєкторії — близько 3,4 м. За результатами державних випробувань високоточна система залпового вогню «Вільха» в кінці 2018 року була прийнята на озброєння ЗС України», — написав Згурець.

За його словами, проект «Вільха-М» спрямований на поліпшення характеристик «Вільхи». У квітні і травні 2019 року проходили випробування «Вільхи-М» зі стрільбою на максимальну дальність в 120 кілометрів. На черзі — підготовка до проведення державних випробувань. Орієнтовно це відбудеться у вересні-жовтні. До цього часу, ймовірно, відбудеться ще декілька пусків системи «Вільха-М».

Згурець зазначив, що в новій розробленій зброї є помітний прогрес, який задовольнив розробників і військових.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Loading...