Iryna Gerashchenko

Отримала листи від політв‘язнів Кремля Станіслава Клиха, якого утримують в Челябинській області і Рустема Ваітова , його утримують в Єкатиренбургу . Головне в цих листах — речення українською « До зустрічі!».

Бранці слідкують за новинами з України, дякують всім за листи і підтримку в‘язнів та їх родин, дуже сподіваються на звільнення. Протягом минулого року ми робили неодноразові спроби звільнити політв‘язнів Кремля, в рамках мінської групи і через обмудсмена передавали пропозиції про формат 25/25. Неодноразово пропонували формати 1/1 , зокрема , готові були передати РФ її громадян Седікова чи Висоцького, які мають проблеми зі здоров‘ям, в обмін на наших бранців, які мають мають важкі медичні проблеми, зокрема, просили негайно звільнити С. Клиха і П. Гриба.

На жаль, Кремль зайняв деструктивну позицію і заблокував будь які спроби вирішення гуманітарних питань. До речі, в своєму листі С.

Клих розповідає, що завдяки українському консульству, з 17 року він має телевізор і міг дивитися російські телеканали, які дуже чітко сигналізували, що Путін не готовий йти на жодні поступки Порошенку. Шкода, що для РФ долі людей — українців , та й своїх громадян- ніколи нічого не вартували.

Я написала всім політв‘язням і військовополоненим листи, в яких поінформувала , що прийняла рішення про відставку з посади уповноваженого по Донбасу і учасника гуманітарної групи в Мінську. Але і надалі як політик і як громадський діяч буду всіма силами їх підтримувати і сприяти звільненню.

Р. S. Друзі. Знаходьте час і пишіть нашим бранцям, слова підтримки і новини з України — дуже важливі в російських тюрмах.

************
Igor Kotelianets:
Але звичайно ви не відповісте на запитання якимось там родичам політв’язнів. Комунікації з з родинами — не ваше. Ну хто такий брат політв’язня Панова?

Останній рік Ви відмовлялися від спілкування з Об’єднанням родичів, і зараз проігноруєте.
Все одно ваш пост набере 1000 лайків, а голос рідних заручників ніхто не почує. Нащо з ними спілкуватися, якщо можна переписуватися з бідолашними ув’язненими, які радіють будь якій звістці і на відміну від родин заручників досі вірять, що до задач Ірини Володимирівни колись входило звільнення політв’язнів. Людям, вашим читачам, потрібна картинка. Їх не хвилює звіт Уповноваженого з повною відсутністю конкретики. Головне фоточка і маніпуляція, брехня.

Ви не уявляєте, Ірина Володимирівна, скільки гніву і злості родичів заручників ви цими брехливими постами про «піклування» по політв’язнів вже заробили. Тільки піар на нашому горі. Сходіть в церкву.

Нам було би легше зрозуміти будь-які Ваші дії, якби Ви з нами спілкувалися. Якби ви приділяли нам хоч 1% тієї уваги, яку приділяєте фейсбуку. Закон 8205 у Верховній Раді лежить з грудня 2018. Ви неодноразово обіцяли винести його на голосування, Григорій Немиря на кожній погоджувальній Раді просить Вас внести його до порядку денного сесії. Але цього не відбувається. І нам це дійсно важко зрозуміти.

Джерело

Loading...