Столична влада збирається з іноземних приїжджих брати мзду: депутати заговорили про новий податок. Київська міськадміністрація, поході взялася за іноземців. Так, стало відомо, що депутати київської ради запропонували новий грошовий збір із заїжджих іноземних туристів.

Йдеться про дивну суму в розмірі 208 гривень на добу за перебування в Києві.В офіційному листі КМДА звучить наступне:

“Згідно нової редакції Податкового кодексу України податок платити не тільки гості готелів, а й хостелів, апартаментів, квартир та інших закладів розміщення”.Експерти вже заговорили про негативний вплив такого нововведення на столичні хостели.

За словами керуючої хостелом Олени Моцний: зараз койко-місце в київському хостелі коштує 220 грн. на добу, а податок становитиме 208 грн.За офіційними даними статистики, в 2018 році туристи принесли місту 35 млн грн.

Однак з 2019 року за проживання потрібно буде платити додаткові гроші. Також треба враховувати, що ціна не змінюється в залежності від кількості зірок на готелі.Вважається, що податковий збір для туристів – це стандартна практика багатьох країн світу. Даний вид збору є у всіх туристичних центрах.

“У лідерах з оподаткування туристів-Рим, Брюссель, Амстердам, Дубаї та Сінгапур. В Україні ж до кінця 2018 року ставка була всього 1% від загальної вартості проживання. Це фактично не впливало на вартість ночівлі. Тепер же, з новим податком буде платити і кожен турист і кожну добу”, – розповіли журналістам в телесюжеті.“Але поки столична влада не знизить ставку – платити доведеться всім. Іноземці-208 гривень за добу, українці-вдесятеро менше”, – додали журналісти.

Раніше повідомлялося, що Японія почала збирати податок на виїзд у розмірі тисячі йен або 9 доларів США з самостійних мандрівників, які виїжджають з країни.

Новий податок на виїзд застосовується для тих, хто покидає Японію на літаку або кораблі, від податку звільняються лише діти до двох років і мандрівники, які не затримаються в Японії довше 24 годин.

Податок виконує закон, прийнятий у квітні минулого року, він спрямований на створення нових джерел доходу для покращення туристичних послуг, а також на надання туристам кращого доступу до інформації про поїздки в Японію. Таким чином японська влада хоче налагодити туризм в сільській місцевості. 

Джерело

Loading...