Росія активно веде підготовку до великої континентальної війни в Європі, початок якої може розгорнутися в Україні.Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на Київському безпековому форумі.

«Ми бачимо, що в останні роки швидко будується військова інфраструктура вздовж українського кордону», — заявив Турчинов у своєму виступі. Він підкреслив, що йдеться про мільярдні ресурси, які вкладаються у воєнні та інфраструктурні проекти, такі, як аеродроми, військові бази, сховища техніки.

«На сході нам протистоїть 8 армія Південного округу, на півночі — 20 армія Західного округу. Це росіяни вважають недостатнім. Вони тримають у резерві 1 танкову армію, 49 і 58 загальновійськові армії. І цього замало», — сказав Турчинов.

У разі наступу Росія має намір також застосувати 6 і 4 армії Повітряно-космічних сил, додав секретар РНБО.

«Вони розташували вздовж нашого кордону вісім ракетних бригад. Для наступу на можливому театрі військових дій в Україні готуються чотири дивізії і п’ять бригад повітряно-десантних військ, п’ять бригад і один полк морської піхоти. І навіть цей ресурс Росія вважає недостатнім. У Південному військовому окрузі почалося формування шести резервних так званих козацьких дивізій», — сказав Турчинов.

«І я ще не назвав потужний Чорноморський флот, Каспійську флотилію, яку можуть використовувати для проведення військових дій в Азовському і Чорному морях. Я не назвав 22 армійський корпус, який перебуває у Криму і готовий проводити бойові дії на півдні нашої країни», — додав він.

«Росія готується до повномасштабних бойових дій, повномасштабної континентальної війни в Європі. І перший плацдарм, який вони будуть намагатися взяти, — це наша країна, наша Україна», — впевнений Турчинов.

Секретар РНБО поскаржився, що на фоні такої потужної загрози європейські країни намагаються вести бізнес із Росією, як зазвичай. Джерело

Loading...