В Україні різко зросла кількість випадків зараження небезпечною хворобою

У перший тиждень серпня в Україні на кір захворіло 287 осіб, з яких 160 дорослих і 127 дітей. У МОЗ зазначають, що такі показники говорять про збільшення випадків захворювання на кір, передає прес-служба відомства.

Відзначається, що найбільше випадків захворювання зафіксовано в Києві, Вінницькій, Чернівецькій, Київській та Хмельницькій областях.

Всього за поточний період 2019 року на кір в Україні захворіли 56 тисяч 861 осіб – 26 748 дорослих і 30 113 дитини. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 18 смертельних випадків через хворобу. Всього протягом періоду спалаху кору з літа 2017 року захворіло 117 тисяч осіб.

У МОЗ закликають обов’язково зробити щеплення як дітям, так і дорослим, що не робили їх до цього. Особливо в зоні ризику знаходяться діти у віці від 6 місяців, їх необхідно вакцинувати, будь-які вікові обмеження для щеплення від кору були зняті. Відзначається, що вакцинація безкоштовна.

Медики нагадують, що невакцинованих діти не можуть відвідувати школи і дитячі сади відповідно до постанови Верховного Суду.

Нагадаємо, в березні 2019 року Україна очолила рейтинг як країна, в якій було зафіксовано найбільше випадків захворюваності на кір.

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору

источник

Loading...