Печерський районний суд Києва дав дозвіл військовій прокуратурі Центрального регіону на одержання від РНБО протоколів і рішень щодо формування потреби засобів радіозв’язку іноземного виробництва, проведення їхніх випробувань, вартості й формування ціни закупівлі радіостанцій. Про це повідомляє проект «Марлін», посилаючись на судові матеріали.

Зокрема, йдеться про закупівлю радіостанцій турецького виробництва “Aselsan”, якій в 2017 році віддали перевагу українські чиновники замість ізраїльського виробника “Elbit Systems”.

Торік видання «Новое время» опублікувало статтю, в якій йшлося про те, що згідно з журналістським розслідуванням, чиновники Міноборони організували закупівлю турецьких радіостанцій на суму 100 млн доларів, хоча ці станції не пройшли випробування і не поміщаються в танках Т-64В, для яких були придбані.

У розпорядженні «Марлін» є матеріали кримінального провадження, в яких вказані чотири контракти, які укладені протягом 2017-2018 років між державними підприємствами “Спецтехноекспорт” і МОУ на поставку турецького обладнання. Всі угоди конфіденційні.

Крім того, у зазначених матеріалах йдеться про зацікавленість військової прокуратури зовнішньоекономічним контрактом, який був підписаний у жовтні 2017 між “Спецтехноэкспортом” і компанією “Aselsan” у присутності п’ятого президента Петра Порошенка і його турецького колеги Раджеп Тайіпа Ердогана.

Як повідомлялося раніше, ДБР запідозрило посадових осіб Міністерства оборони у навмисній закупівлі за завищеними цінами неякісних засобів захисту і опублікуваловідповідні аудіозаписи.

источник

Loading...