Незважаючи на те, що останнім часом ситуація на Донбасі виглядає досить спокійно, проблеми на фронті можуть виникнути в будь-який момент

Після травневого загострення бойових дій на Донбасі в районі Горлівки ситуація на фронті трохи стабілізувався.

Проте термін “стабілізація” відноситься лише до припинення атак і зустрічних боїв між сепаратистами і ЗСУ – артилерійські обстріли позицій як і раніше ведуться щодня.

Обізнані джерела говорять, що до фронту, крім діючих бригад Збройних Сил України та важкої артилерії, підтягнули кілька полків ССО – елітних підрозділів Сил Спеціальних Операцій.

У травні ці підрозділи були готові до просування, проте після перших успіхів українська влада ввімкнула “задню”, оскільки в Кремлі натякнули, що відповідатимуть на повернення території українськими військовими.

“Справа в тому, що всі розуміють: якщо Росія збільшить військову допомогу, або навіть безпосередньо почне війну з Україною, то ні ЗСУ, ні держава просто таку війну “не потягнуть”. Ми не готові воювати на кордоні Харківської, Чернігівської або Сумської областей – у України просто немає стільки боєздатних підрозділів, щоб вести повноцінні битви з Росією“, – розповів старший офіцер штабу ООС.

Також зараз ходять чутки про те, що ближче до осені на фронті може виникнути нове загострення, пов’язане з наближенням президентських виборів в Україні.

“Порошенко і близькі до нього генерали постійно носяться з ідеєю нанести швидкий удар на одній з ділянок фронту і здобути нехай локальну, але перемогу. Щоб перед виборами урочисто заявити про “початок звільнення Донбасу”. І чисто з військової точки зору це можливо. ЗСУ дійсно може взяти, наприклад, Горлівку, якщо сконцентрувати значні сили, підтягнути резерви“, – заявив старший офіцер однієї з бригад ЗСУ.

При цьому він зазначив, що в разі відповіді РФ, якщо вона зважиться атакувати Україну з інших напрямків, все може закінчитися катастрофою. За його словами, більшість офіцерів зараз побоюється йти в наступ саме через загрозу з боку Росії.

Нагадаємо, російські окупанти на Донбасі своїми діями ризикують створити великі проблеми власним співвітчизникам.

З приходом окупантів з РФ на Донбас перестали працювати дуже багато шахт і припинилося відкачування води, що в майбутньому призведе до екологічної катастрофи.

Джерело

Loading...