Парламент продовжує активну роботу по реформуванню податкового законодавства. Дискусійні законопроекти №1073 і №1053-1 остаточно прийняті Верховною Радою 20 вересня 2019 року.
Декларованої метою законопроектів є детінізація економіки і спрощення ведення господарської діяльності в рамках глобальної діджіталізаціі.

Керівник практики корпоративного права ЮК «Юскутум» Руслан Редька розповів UBR.ua які зміни впровадили для українського бізнесу законодавці.

Законопроект №1053-1 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг »:

  • Зміна регулятора – порядок роботи РРО буде регулюватися не НБУ, а Мінфіном.

Що це означає для бізнесу:

Всі транзакції з їх деталізацією стануть відкритою інформацією для податкової служби в момент їх проведення, оскільки не захищаються банківською таємницею. Тобто реформа означає тотальний контроль за бізнесом з боку податківців.

  • Обов’язковість видачі повного фіскального чека при проведенні операції.

Що це означає для бізнесу:

Онлайн розрахунки в інтернет-магазинах, поштові відправлення з післяплатою, що стали таким зручним і надійним інструментом для мільйонів українців, опиняться поза законом.

  • Щоденний облік залишків.

Що це означає для бізнесу:

Ускладнення ведення господарських процесів і поповнення бюджету за рахунок штрафних санкцій для бізнесу (100% від вартості товару за реалізаційною ціною).

  • Зміна штрафних санкцій.

Незначне зниження штрафів за відсутність чеків та інших штрафів, проте одночасно зросте кількість штрафів (залишилися штрафи за недотримання вимог в роботі з контрольними стрічками, КОРО, відсутність програмування товару і т.п.), а також додався ряд нових штрафів.

Зменшення штрафів буде проводитися в перехідний період: до 1 жовтня 2020 року – штрафи за невидачу чека 10-50% вартості товару, потім – 100-150%.

Що це означає для бізнесу:

Пресинг з боку податкової служби, зростання кількості позапланових перевірок і штрафів за несвоєчасне або неправильне подання звітності (кількість «папірців» також збільшується).

Законопроект №1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» є похідним і взаємодоповнюючим до законопроекту №1053-1.

Даний документ передбачає імплементацію нового механізму для споживачів, так званий державний кешбек .

Споживач через електронний кабінет має право перевірити справжність отриманого покупцем в пункті продажу товарів (послуг) розрахункового документа.

У разі виявлення розбіжностей з податковою, споживач через ту саму адресу електронної кабінет формує заявку / скаргу про невідповідність і автоматично претендує на компенсацію (відсоток від купленого товару).

Компенсація відбувається за рахунок підприємства, до якого податкова застосовує відповідальність.

Всі звернення і скарги від споживачів проходять дворівневу систему перевірок, а саме:

  • На першому рівні проводиться камеральна перевірка представленого звернення.
  • На другому рівні, в разі підтвердження продавцем факту продажу товарів (послуг) покупцю в ході камеральної перевірки або його неявки для її проведення, призначать фактичну перевірку дотримання всіх вимог про застосування РРО, оприбуткування товарів та обліку їх руху, дотриманні порядку ведення касових операцій.

« Дані законопроекти мають на меті боротьбу з тіньовим оборотом товарів, введення тотального контролю за сферою розрахунків і руйнування окремих схем ухилення від сплати податків, зменшення корупційних ризиків при адмініструванні податків і зборів, розширення фіскалізації розрахункових операцій », – резюмував Руслан Редька.

Джерело

Loading...