Стало відомо, яких цін на бензин і дизельне паливо чекати власникам авто в травні

Так, останніми тижнями вартість палива залишилася приблизно на одному рівні, проте зараз все змінилося.

Експерти стверджують, стабільність цін на паливо трималася на стабільності гривні, але зараз вже почала дорожчати нафта. Також на ціну впливав і стабільний курс гривні.

“В окремих мережах було зниження. Але, знову ж таки, в основному цьому сприяв курс валют до гривні. А нафта, ми бачимо, дорожчає. Найближчим часом зниження навряд чи продовжиться, а якщо нафта буде перебувати на цих же параметрах, то можливо і припиниться. Але це буде не так швидко. На вході в Україну нафтопродукти поступово будуть дорожчати”, – пояснює експерт.

Уже в травні потенціал до зниження цін може скоротитися до нуля. Далі все буде залежати від курсу гривні. Якщо національна валюта ослабне хоча б трохи, тоді трейдери відреагують підняттям цін.

Експерти сходяться на думці, що вже в другому півріччі на АЗС буде істотне зростання цін.

У квітні нафту марки Brent подорожчала на 7,7%, WTI – на 5,6%. Зростання цін призведе до підвищення цін на бензин і дизпаливо в наступному місяці на 60-80 копійок. Якщо нафта дорожчає на 1%, то вартість бензину зростає на 10 копійок за літр через два тижні. Приблизно за 11-13 днів бензин з-за кордону або з заводу надходить на заправку.

А якщо долар дорожчає на одну гривню, це призводить до підняття цін на бензин і дизпаливо на 60 копійок за літр через два тижні.

До того ж, щомісяця на вартість палива впливає і акциз, оскільки він нараховується в євро, тобто залежить від стабільності гривні.

Джерело: Politeka

Loading...