Проект державного бюджету на 2019 рік не передбачає змін в економіці

Про це в коментарі Politeka.net сказав глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Зростання валового внутрішнього продукту запланований на рівні 3%. Представляючи законопроект про бюджет, прем’єр-міністр Володимир Гройсман констатував, що до кінця другого півріччя ВВП виріс на 3,6%.

«У цьому році, за прогнозом того ж Кабміну, у нас буде зростання ВВП 3,3%, а в проекті закладається 3% зростання. Тобто відбувається зниження темпів, – сказав експерт. – Якщо проект бюджету на 2019 називати бюджетом розвитку, то чому в ньому передбачено зменшення темпів зростання ВВП країни? »

За 2019 рік підвищення показника, від якого залежать багато соцвиплати: допомога малозабезпеченим, одиноким матерям, розмір аліментів, – станеться на 9,4%. Це лише трохи випереджає заплановану інфляцію.

У 2018 році Кабмін так і не переглянув розмір мінімальної зарплати. Хоча ще на початку року і президент і уряд наполягали на 4,1 тис. Грн. Якщо бюджет-2019 приймуть в його нинішньому вигляді, то з 1 січня з нинішніх 3723 грн мінімалку піднімуть до 4172 грн – на 12%.

«Як сформували бюджет на наступний рік? Дуже просто. Взяли бюджет на 2018 рік, додали показник інфляції за кожною статтею – і так вийшов бюджет на 2019 рік, – пояснив економіст. – У ньому немає ніяких структурних змін. Структура витрат і доходів є ксерокопією. Це означає, що на наступний рік не заплановано ніяких істотних змін в економічній ситуації ».

Прогнозний курс на 2019 рік – 29,4 грн за дол. Це нижче, ніж заявлені в нинішньому бюджеті на кінець 2018 року 30,1 грн за дол.

«Показник курсу в проекті бюджету – не економічний, а передвиборний, для того, щоб показати українцям, що влада стабілізує ситуацію, – пояснив Андрій Новак. – Начебто вона не тільки стабілізує курс, але і намагається його зміцнювати. Правда, як можна розраховувати на зміцнення гривні, якщо не змінюється політика так званого «плаваючого курсу»?

Джерело

Loading...